به وب سایت ستاد یادمان ایثار خوش آمدید

امام خمینی(ره): امروز روز هدایت نسل‌های‌ آینده است، کمربندها‌یتان را محکم ببندید که هیچ چیز عوض نشده است.

امام خمینی(ع) در پیامشان به مناسبت سالگرد کشتار خونین مکه و قبول قطعنامه 598، در 29 تیر سال 67 خطاب به ملت ایران فرمودند:

امروز جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا، جنگ استضعاف و استکبار، و جنگ پابرهنه‌ها و مرفهین بی‌ درد شروع شده است. و من دست و بازوی همه عزیزانی که در سراسر جهان کوله‌ بار مبارزه را بر دوش گرفته‌اند و عزم و جهاد در راه خدا و اعتلای عزت مسلمین را نموده‌اند می‌بوسم، و سلام و درودهای خالصانه خود را به همه غنچه‌های آزادی و کمال نثار می‌کنم.

ملت عزیز ما که مبارزان حقیقی و راستین ارزش‌های اسلامی هستند، به خوبی دریافته‌اند که مبارزه با رفاه‌ طلبی سازگار نیست و آنها که تصور می‌کنند مبارزه در راه استقلال و آزادی مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه ‌داری و رفاه طلبی منافات ندارد با الفبای مبارزه بیگانه‌اند و آنهایی هم که تصور می‌کنند سرمایه‌ داران و مرفهان بی د‌رد با نصیحت و پند و اندرز متنبه می‌شوند و به مبارزان راه‌ آزادی پیوسته و یا به آنان کمک می‌کنند آب در هاون می‌کوبند.

بحث مبارزه و رفاه و سرمایه، قیام و راحت ‌طلبی، ‌دنیاخواهی و آخرت ‌جویی دو مقوله‌ای است که هرگز با هم جمع نمی‌شوند و تنها آن‌هایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند.

جنگ ما جنگ عقیده است، و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد و ما باید در جنگ اعتقادی‌ مان بسیج بزرگ سربازان اسلام را در جهان به راه اندازیم. انشاءالله ملت بزرگ ایران با پشتیبانی مادی و معنوی خود از انقلاب،‌سختی‌های جنگ را به شیرینی شکست دشمنان خدا در دنیا جبران می‌کند.

ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست،‌ ما هستیم. ما تصمیم داریم پرچم لا اله الا الله را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم.

امروز روز هدایت نسل‌های‌ آینده است. کمربند ها‌یتان را محکم ببندید که هیچ چیز عوض نشده است.

بحمدالله از برکت انقلاب اسلامی ایران دریچه‌های نور و امید به روی همه مسلمانان جهان باز شده است، و می‌رود تا رعد و برق حوادث آن، رگبار مرگ و نابودی را بر سر همه مستکبران فرو ریزد.

نکته مهمی که همه ما باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهان‌ خواران تا کی و تا کجا ما را تحمل می‌کنند و تا چه مرزی استقلال و آزادی ما را قبول دارند. به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویت‌ها و ارزش‌ های معنوی و الهی ‌مان نمی‌شناسند.

به گفته قرآن کریم، هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما برنمی‌دارند مگر اینکه شما را از دینتان برگردانند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم صهیونیست‌ها، آ‌مریکا و شوروی در تعقیبمان خواهند بود تا هویت دینی و شرافت مکتبی‌مان را لکه‌ دار نمایند.

ما باید خود را آماده کنیم تا در برابر جبهه متحد شرق و غرب، جبهه قدرتمند اسلامی ـ انسانی با همان نام و نشان اسلام و انقلاب ما تشکیل شود و آقایی و سروری محرومین و پابرهنگان جهان جشن گرفته شود.

مطمئن باشید قدرت‌های شرق و غرب، همان مظاهر بی‌ محتوای دنیای مادی‌اند که در برابر خلود و جاودانگی دنیای ارزش‌های معنوی قابل ذکر نمی‌‌باشند. من به صراحت اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه‌ گذاری می‌کند.