به وب سایت ستاد یادمان ایثار خوش آمدید

شهيد سرلشگر ولي‌الله فلاحي در سال 1310 در روستاي طالقان متولد شد تحصيلات ابتدائي و متوسطه خود را در طالقان و دبيرستان نظام تهران گذراند.
پس از اخذ ديپلم از دبيرستان نظام وارد دانشكده افسري شد و با درجه ستواندومي از آن دانشكده فارغ‌التحصيل شده ، كار خود را از فرماندهي دسته در نيروي زميني شروع كرد. وي در طول خدمت به علت شايستگي كه از خود نشان مي‌داد توانست تا درجه سرتيپي و گذراندن دوره دانشكده فرماندهي و ستاد پيش برود. اما با اين وجود بعلت فعاليت عليه رژيم سابق از سال 1330 تا 1352 ، 4 بار بزندان افتاد.
شهيد فلاحي پس از پيروزي انقلاب اسلامي به سمت فرماندهي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران منصوب شد و از آغاز جنگ تحميلي در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل حضور دائم داشت پس از بركناري بني‌صدر از فرماندهي كل قوا طي حكمي از امام خميني مسئوليت جانشين فرماندهي نيروهاي مسلح ستاد مشترك به وي واگذار شد.
شهيد سرلشگر فلاحي افسري بسيار فعال و زحمتكش و علاقمند به حفظ جمهوري اسلامي ايران بود و تا آنجائيكه در توان داشت سعي مي‍كرد كه هماهنگي لازم را در بين نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران و ساير نيروها مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ديگر نيروهاي مردمي بوجود آورد كه از آن جمله تلاشهاي وي در اين رابطه جلسه مشترك بين سپاه پاسداران و ارتش و برقراري نماز وحدت بود.
… و عاقبت در بازگشت از سفري كه بمنظور ديدار از مناطق آزاد شده در عمليات ثامن‌الائمه به جنوب رفته بود براثر سقوط هواپيماي 130- C بهمراه بيش از صد تن از خدمتگزاران اسلام بدرجه رفيع شهادت نائل آمد.